business_meeting

Ocenenie Hypotéka roka získala VÚB banka

30.04.2018

  • Zdieľaj článok

Hypotéku roka ako aj Refinančnú hypotéku ponúka VÚB banka. Rozhodla o tom odborná porota piateho ročníka ocenenia Fincentrum & TREND Hypotéka roka. Na druhom mieste sa v oboch kategóriách umiestnila najväčšia banka na trhu - Slovenská sporiteľňa. Tretie miesto za Hypotéku roka získala Tatra banka a v refinančnej kategórii to bola ČSOB.

VÚB prekonala konkurenčné ponuky najmä v parametri úrokových sadzieb. Napríklad pri osemročnej fixácii sa jej sadzby nachádzajú pod dvomi percentami, čo je vzhľadom na blížiace sa všeobecné zvyšovanie úrokov atraktívna ponuka. Pri refinančnej hypotéke získala VÚB najviac bodov pri dvoch kritériách, a to pri úrokoch a administratívnej náročnosti. Banka napríklad prepláca pri refinancovaní klientom náklady na predčasné splatenie úveru v „starej“ banke do výšky 1 500 eur. 

Porota udelila aj cenu za inovatívnosť. Získala ju ČSOB za spojenie jej hypotekárnej ponuky so službou SmartHome od Slovak Telekomu. Ide o zaujímavú kombináciu financovania bývania a inteligentného riadenia domácnosti.

Hodnotenie kvality

Už päť rokov organizujú ocenenie Hypotéka roka ekonomický týždenník Trend a finančno-sprostredkovateľská spoločnosť Fincentrum. "Už niekoľko rokov sa umiesťňujeme na trhu ako najväčší nezávislý predajca hypoték. Len za minulý rok sme sprostredkovali viac ako deväť tisíc hypotekárnych úverov. Za celú dobu našej existencie ich už bolo cez 7% tisíc," uviedol František Dragúň, obchodný riaditeľ Fincentra.

Dodáva, že pri hodnotení nehrá úlohu veľkosť bánk, či výsledky ich predaja. Ide o kvalitatívne hodnotenie parametrov jednotlivých produktov. Sedemčlenná odborná porota hodnotí hypotekárne úvery podľa piatich ukazovateľov: poplatkov, pomeru úveru k hodnote nehnuteľnosti (LTV), úrokových sadzieb, schopnosti prispôsobiť podmienky úveru individuálnym požiadavkám a komplexnosti ponuky pre rôzne skupiny zákazníkov. 

V kategórii Stavebné sporenie trhového lídra predbehla Wüstenrot stavebná sporiteľňa. Body získala najmä za nízke poplatky, ale aj atraktivitu úveru a transparentnosť.


Poistenie nehnuteľnosti a poistenie hypotéky

V oblasti poistenia sa oceňovali produkty v dvoch kategóriách, a to Poistenie nehnuteľnosti a Poistenie hypotéky. V oboch získala hlavnú cenu Allianz - Slovenská poisťovňa. Pri poistení nehnuteľnosti sa ponuka tejto poisťovne výrazne odtrhla od zvyšku peletónu. Najvyššie hodnotenie získala až v štyroch z piatich kritérií, a to v likvidácii poistných udalostí, komplexnosti ponuky, rozsahu poistenia, ale aj v online komunikácii. Druhá priečka patrí poisťovni Axa a tretia Generali poisťovni.  Pri poistení hypotéky bolo hodnotenie konkurenčných produktov viac vyrovnané. Druhý najlepší produkt tu podľa poroty ponúka Generali poisťovňa, za ňou sa umiestnila poisťovňa Metlife. 

Šéfovia bánk a poisťovní každoročne medzi sebou vyberajú tajným hlasovaním najlepšieho manažéra. Tak tomu bolo aj tento rok. Bankárom roka sa už po druhýkrát stal šéf ČSOB Daniel Kollár a titul Poisťovák roka si odniesol Roman Juráš riaditeľ poisťovne Generali. 

Zvláštnou kategóriou je Banka bez bariér, kde Slovenský paralympijský výbor hodnotí banky podľa ich ústretovosti voči handicapovaným občanom. Tento rok tento titul získala Slovenská sporiteľňa.

"Hodnotením chceme verejnosti pomôcť zorientovať sa v spleti niekedy komplikovaných hypotekárnych ponúk. No zároveň treba dodať, že nejde o univerzálne odporúčanie vhodné pre každého. Každý žiadateľ o úver má totiž svoje špecifické charakteristiky, ktoré musí pri výbere zohľadniť. Práve v takých chvíľach sa ukáže význam kvalitného finančného sprostredkovania, " hovorí František Dragúň.

Vypočítaj, koľko vieš s nami ušetriť na hypotéke

Výška Vašej hypotéky

Doba splácania v rokoch

najvýhodnejšia hypotéka

Hypotekárna kalkulačka vám vypočíta predpokladanú výšku vašej mesačnej splátky. Pokiaľ chcete vedieť ako získať najvýhodnejší úrok na trhu, kontaktujte nás, my vám poradíme.

Mesačná splátka pri úroku 1,20% p.a.:

281

Reprezentatívny príklad:
Klient vo veku 28 rokov, VŠ II. stupňa, do úverového vzťahu vstupuje sám, bez záväzkov. Jeho čistý mesačný príjem vo výške 1 150 € zo závislej činnosti na dobu neurčitú, výška úveru 60 000 €, LTV 80 %, účelom úveru je kúpa bytu v Bratislave - Petržalka, zabezpečenie úveru nadobúdajúcou nehnuteľnosťou. Splatnosť úveru klient žiada na 30 rokov, FIX 5 R, anuitné splácanie, telefón s paušálom. Ak je podmienkou získania najvýhodnejšej úrokovej sadzby poistenie schopnosti splácať úver, v tom prípade klient požaduje základný balík, ktorý je k zvýhodneniu potrebný.

Mám záujem, prosím kontaktujte ma

x Infolinka: 0800 900 900
Po-Pia 8:00-18:00 hod.