business_meeting

Revolučné novinky vo Fincentre pomôžu pri financovaní bývania

30.04.2018

  • Zdieľaj článok

Nové pravidlá pravdepodobne znemožnia získať záujemcom hypotéku bez vlastných zdrojov. Pripraviť sa musia nielen klienti, ale aj finanční sprostredkovatelia. Spoločnosť Fincentrum preto rozbieha spoluprácu s realitnými developermi. Od 1. apríla do konca roka 2018 bude naviac Fincentrum jedinou spoločnosťou, ktorá v spolupráci s VÚB zavádza pre svojich sprostredkovateľov výplatu zálohových provízií.

Očakávané zmeny na hypotekárnom trhu

Na trhu sa už dlhý čas hovorí o ďalšom sprísnení pravidiel trhu s hypotékami. Ak sa to potvrdí, bude to stopka pre tých žiadateľov o úver, ktorí nemajú vlastné úspory. Hoci to vyžaduje regulácia už aj dnes, tí, ktorí úspory nemajú, situáciu často riešia dofinancovaním cez spotrebný úver. To už však po novom pravdepodobne nebude možné. Pre úverový trh to znamená ochladenie a zmenu spôsobu poskytovania hypoték. Jednou z ciest bude spolupráca s realitnými developermi.

Pripravili sme unikátnu príležitosť nadviazať spoluprácu s developermi a ponúknuť im profesionálne financovanie ich klientov,“ hovorí František Dragúň, člen predstavenstva a obchodný riaditeľ spoločnosti Fincentrum. Ide o IT rozhranie, ktoré umožňuje lepšie obsluhovať klientov priamo pri výbere bytu v developerskom projekte.

Nový systém je výhodný pre sprostredkovateľov ako zdroj nových kontaktov, pre developerov znamená vyššiu šancu, že záujemca o byt dostane aj financovanie. Klient má lepšiu šancu získať byt, ktorý sa mu páči, a k nemu kvalitný hypotekárny servis. „Náš nový model spolupráce s developermi má preto veľký presah aj do budúcnosti,“ dodáva obchodný riaditeľ Fincentra.


Zálohové provízie pomôžu spolupracovníkom Fincentra

Sprostredkovatelia pri financovaní novostavieb často narážajú na problém časového nesúladu medzi uzavretím úverovej zmluvy a načerpaním úveru. Hoci poskytli službu klientovi pri hľadaní vhodnej hypotéky a dohadovaní podmienok už pri podpise zmluvy, odmenu za to dostávajú až po načerpaní úveru – teda po kolaudácii stavby. Rozdiel medzi týmito obdobiami je často aj viac ako rok a sprostredkovatelia musia po túto dobu na svoju odmenu čakať.

Fincentrum preto v spolupráci s VÚB zavádza pre svojich sprostredkovateľov výplatu zálohových provízií. Znamená to, že polovicu z provízie dostane sprostredkovateľ už pri podpise zmluvy a druhú polovicu pri čerpaní úveru. „Fincentrum bude od 1. 4. a následne po celý rok 2018 jedinou sprostredkovateľskou spoločnosťou, ktorá bude mať takto nastavený provízny systém,“ zdôrazňuje František Dragúň.

„Chceme na trh prinášať nové veci, ktoré nás a našich spolupracovníkov dostanú do unikátnej pozície, a ktoré nám umožnia udržať si náskok pred konkurenciou. Kvalita a inovácie sp totiž základným stavebným kameňom Fincentra," zdôrazňuje František Dragúň víziu spoločnosti a jej záväzok neustále udávať tempo sprostredkovateľskému trhu.Vypočítaj, koľko vieš s nami ušetriť na hypotéke

Výška Vašej hypotéky

Doba splácania v rokoch

najvýhodnejšia hypotéka

Hypotekárna kalkulačka vám vypočíta predpokladanú výšku vašej mesačnej splátky. Pokiaľ chcete vedieť ako získať najvýhodnejší úrok na trhu, kontaktujte nás, my vám poradíme.

Mesačná splátka pri úroku 1,20% p.a.:

281

Reprezentatívny príklad:
Klient vo veku 28 rokov, VŠ II. stupňa, do úverového vzťahu vstupuje sám, bez záväzkov. Jeho čistý mesačný príjem vo výške 1 150 € zo závislej činnosti na dobu neurčitú, výška úveru 60 000 €, LTV 80 %, účelom úveru je kúpa bytu v Bratislave - Petržalka, zabezpečenie úveru nadobúdajúcou nehnuteľnosťou. Splatnosť úveru klient žiada na 30 rokov, FIX 5 R, anuitné splácanie, telefón s paušálom. Ak je podmienkou získania najvýhodnejšej úrokovej sadzby poistenie schopnosti splácať úver, v tom prípade klient požaduje základný balík, ktorý je k zvýhodneniu potrebný.

Mám záujem, prosím kontaktujte ma

x Infolinka: 0800 900 900
Po-Pia 8:00-18:00 hod.